İade Koşulları

Siparişinizin teslim alındığı anda, paketi kargo yetkilisi nezaretinde açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, sorunlu bir ürünle karşılaşırsanız, paketi kesinlikle teslim almadan ve kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından bize iade edilmesini sağlayınız.

Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, ürünü kullanmadan, ambalajını açmadan ve satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içinde iade edebilirsiniz. İade işlemi için lütfen internet mağazamızdaki yetkililerle iletişime geçerek onay alınız. Onay alınmadan gönderilen paketler, kargo yetkilileri tarafından teslim alınmayacaktır. Lütfen unutmayın ki, açılmış, kullanılmış, zarar görmüş veya tahrip olmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade etmek istediğiniz ürünü, orijinal ambalajı hasar görmemiş, (koli bandı veya etiket yapıştırılmamış), kullanılmamış, zarar görmemiş, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş, varsa hediyesi ve ürünün tüm standart aksesuarlarıyla birlikte, faturanın alt kısmında bulunan “iade bölümü”nü doldurarak, orijinal faturasıyla birlikte alıcı tarafından ödenen kargo ile geri göndermeniz gerekmektedir. Size bildirilen kargo şirketi dışında, başka bir kargo firmasıyla yapılan gönderimlerde kargo ücreti sizin tarafınızdan karşılanacaktır. Belirtilen kargo şirketi dışında, “Ücret Alıcı Ödemeli” olarak yapılan gönderimler maalesef kabul edilmemektedir.

(385 Sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza gönderdiğimiz faturada yer alan iade bölümünü eksiksiz doldurmanız ve imzaladıktan sonra ürünle birlikte tarafımıza geri göndermeniz gerekmektedir.) Eğer ürün kurumsal bir müşteriye faturalandırıldıysa, iade işleminin gerçekleştirilebilmesi için kurumun, kargo ücreti dahil edilmeksizin Ürün Birim Fiyatı + KDV şeklinde düzenlenmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte ürünü göndermesi gerekmektedir. Bu adımlar takip edilmediği takdirde iade işlemi gerçekleştirilemeyebilir.

İadenizin onaylanmasının ardından, ürün bedeli 5 (beş) iş günü içinde geri ödenecektir. Kredi kartına yapılan geri ödemelerin banka hesabınıza yansıması, kullandığınız banka ve kredi kartına bağlı olarak genellikle 2-3 hafta sürebilmektedir. Bu nedenle, ürün tutarının bankaya aktarılmasından sonraki süreç horusnefertem.com’un kontrolü dışındadır.

İptal Koşulları

Değerli müşterilerimiz, yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişleri iptal ettirebilirsiniz. İptal talebinizin hızlı bir şekilde işleme alınabilmesi için lütfen iletişim bölümündeki telefon numaramızı kullanarak bizimle iletişime geçiniz. Mail yoluyla yapılan iletişimlerde gecikmeler yaşanabilmektedir ve bazen mailler geç kontrol edilebilmektedir. Ürünün kargoya verilmiş olma ihtimali bulunmaktadır. Eğer ürün henüz kargoya verilmediyse, işlemi gerçekleştirdiğiniz yöntemle ödediğiniz tutar tam olarak iade edilecektir. Ürün kargoya verilmişse, iade işlemi kargo ücreti veya ücretleri kesilerek gerçekleştirilecektir.